Sculptor Brush - INIKA - Piggabutiken.se
Sculptor Brush - INIKA - Piggabutiken.se

Sculptor Brush

319,00 kr

Sculptor Brush från INIKA har en unik design med tät borst som är idealisk för att definiera kindben och ansiktets konturer.

I Lager
Denna produkt är

Sculptor Brush från INIKA är en vegansk borste som har en unik kurvig design med tät borst som är idealisk för att definiera kindben och ansiktets konturer. 

Sculptor Brush har borst gjorda av högkvalitativa syntetiska fibrer och ett handtag tillverkat av PLA från majs och kassava. PLA är koldioxidneutralt och helt biologiskt nedbrytbart 

100% vegansk.

Referens NBS005

1. Applicera den mörka nyansen från Baked Contour Duo genom att vågrätt pressa på produkt där du önskar skapa skuggning, vrid sedan borsten lodrätt och arbeta försiktigt in produkten. 

2. Upprepa med den ljusa nyansen där du vill framhäva.

Made from high quality vegan fibre bristles. Handle is made from a biodegradable PLA material, made from a microbial fermentation process with Raw Corn and Cassava.

Favoriter

 
    Det finns inga favoriter i din lista.